Dr.Alper Mumcu
İletişim ve Randevu
Site Hakkında
Gerçek hasta ve kullanıcı yorumları

Hırsızlara prim vermeyin

İntihal bilimsel yayınlarda çalıntı apartma, başkasının emeğini izinsiz olarak kullanmak yoluyla yapılan hırsızlık anlamına gelmektedir Açıldığı günden beri konusundaki lider sitelerden birisi olan mumcu.com kadın sağlığı ve gebelik sitesinin ve yine kendi konusunda önemli bir açığı kapatan ve bu konudaki düzeyli bazı sitelerin içeriği, bazı sorumsuz site yöneticileri tarafından çalınmaktadır..

Aralarında doktorların da bulunduğu bu kişiler mumcu.com sitesinin ve yine kadın sağlığı ve gebelik konularında kullanıcılar tarafından en iyi içerik ödülü almış bir başka sitenin içeriğini bire bir kelimesine bile dokunmadan çalmakta ve yazarların kendi görüşlerini belirttikleri yazıları dahi kendi görüşüymüş gibi sitelerinin ana sayfasından utanmaksızın yayınlamaktadır. Üstelik konusunda en geniş içerikli site şeklinde lanse ettiği sitelerinde yine utanmadan telif haklarından söz etmektedir.

İntihal yani bilimsel hırsızlığın amacı fazla emek harcamadan, kolay kazanç ve çıkar sağlamaktır ve hırsızlıktan hiçbir farkı yoktur ve gelişmiş ülkelerin pek çoğunda “adi” hırsızlıktan bile daha ağır bir suç olarak kabul edilir.

Bilimsel içeriğine güvendiğiniz bu sitelerin yazarları bu bilgi kaynaklarını oluşturmak için çok büyük bir maddi ve manevi külfetin altına girmektedirler. Her bir yazı uzun araştırma ve değerlendirmelerin sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Ülkemizde ne yazık ki pekçok konuda olduğu gibi fikir ve sanat eserlerinin korunması konusunda da açıklar vardır ve yasalar yetersiz kalmaktadır. Kullanıcılardan ricamız bu tür “hırsızlıklara” prim vermemeniz ve bilimsel hırsızlık yani intihal yaptığını fark ettiğiniz siteleri protesto etmenizdir. Bilgi çalanların sağlığınızı da çalmasına izin vermeyin.

Dr. Alper Mumcu
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Önceki sayfaya geri git

www.mumcu.com (c)
DİKKAT
Bu sitede yer alan bilgiler yalnızca eğitim ve bilgilendirme amacı taşımaktadır ve kendi kendine tanı ya da tedavi amacıyla kullanılamaz. Belirli bir tıbbi tavsiye, tanı ya da tedavi için mutlaka doktorunuza danışın

Abdi İpekçi Caddesi Reassürans Han 2 No: 61 / Kat: 5 Nişantaşı / İSTANBUL

          Site Hakkında
         
Site ile ilgili görüşleriniz.

 
Sitede yer alan bilgiler "bu yazı Dr. Alper Mumcu'dan alınmıştır (www.mumcu.com)" şeklinde kaynak gösterilmek şartı ile kullanılabilir

.

İletişim : randevu@mumcu.com

Randevu: 0 (212) 219-1202

Premium Wordpress Themes by UFO Themes