Dr.Alper Mumcu
İletişim ve Randevu
Site Hakkında
Gerçek hasta ve kullanıcı yorumları

Genital sağlığınız ile ilgili 9 öneri

Genital bölgeniz sandığınızdan daha hassastır ve çoğu zaman özel ilgi gerektirir.

İşte size kadınların genital bölgeleri ile ilgili çok sık yaptıkları yanlışlar ve çözüm önerileri

1) Genital bölgenizi kaşımayın. Kaşımak deride gözle görülemeyen yırtıklara neden olarak enfeksiyon riskini arttırabilir.

2)  Vajina içerisini yıkamayın. Vajinal duş bu organın içindeki mikrobiyolojik dengeyi bozarak enfeksiyonlara zemin hazırlar. Kesinlikle yapılmamalıdır.Sadece dış bölgeler yıkanmalıdır.

3) Genital bölgenizi yıkarken parfümlü ve kokulu sabunlar kullanmayin

4) Genital bölgenize asla parfüm sıkmayın.

5) Genital bölge temizliğini bu işi için üretilmiş kokusuz ve parfümsüz ıslak mendiller ya da sabunlar ile yapmaya dikkat edin. Bunlar yok ise sadece su kullanın.

6) Duş sonrası genital bölgenizin tamamen kuruduğundan emin olmadan giyinmeyin.

7) Çok dar iç çamaşırı ve pantolonları gün içinde uzun süre kullanmayın. Genital bölgenizin de nefes alıp vermeye ihtiyacı olduğunu unutmayın.

8) Genel sağlık açısından zararlı olduğu çok iyi bilinen şeker genital bölge sağlığı açısından da önemlidir. Şeker ve tatlı çok fazla tüketmeyin.

9) Genital bölgeniz ile ilgili size ters gelen bir durum varsa ya da size göre farklı ve acayip bir durum söz konusu ise Google doktorluğu yapmaya kalkışmayın ve mutlaka jinekoloğunuz ile temasa geçin. Bu durum için muayene olmanız gerekip gerekmediğini jinekoloğunuz size söyleyecek ve duruma göre yönlendirecektir.

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. 

 

 

Önceki sayfaya geri git

www.mumcu.com (c)
DİKKAT
Bu sitede yer alan bilgiler yalnızca eğitim ve bilgilendirme amacı taşımaktadır ve kendi kendine tanı ya da tedavi amacıyla kullanılamaz. Belirli bir tıbbi tavsiye, tanı ya da tedavi için mutlaka doktorunuza danışın

Abdi İpekçi Caddesi Reassürans Han 2 No: 61 / Kat: 5 Nişantaşı / İSTANBUL

          Site Hakkında
         
Site ile ilgili görüşleriniz.

 
Sitede yer alan bilgiler "bu yazı Dr. Alper Mumcu'dan alınmıştır (www.mumcu.com)" şeklinde kaynak gösterilmek şartı ile kullanılabilir

.

İletişim : randevu@mumcu.com

Randevu: 0 (212) 219-1202

Premium Wordpress Themes by UFO Themes